Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziny: 1162071
  • Do końca roku: 175 dni
  • Do wakacji: -13 dni

Nasze pasje

Moich ulubionym zajęciem,a zarazem hobby jest taniec towarzyski. Interesuję się nim już od 6 lat. Uczęszczam na treningi,które odbywają się cztery razy w tygodniu. Do tego,abym wybrała się na takie zajęcia zachęciła mnie moja mama.Na początku traktowałam to jako rozrywkę ""po szkole", na którą mogłam sobie pozwolić. Gdy po roku czasu zmieniłam partnera zaczęłam to traktować bardzo poważnie. Tańczę tańce standardowe np. walca angielskiego, foxtrota oraz tańce latynoamerykańskie np. sambę, rumbę. Co tydzień prezentuje je na turniejach tanecznych dzięki ,którym mogę zdobywać wyższe klasy jeżeli tylko stanę na podium.Aby stawać się lepszą w tym,co robię uczęszczam na różnego rodzaju szkolenia,jeżdżę na obozy.Wszystkich sportowych tancerzy dzieli się na kategorie wiekowe: '8-9lat' , '10-11lat' , '12-13lat , '14-5lat' . 'pow.15lat' oraz a kategorię klasowe : 'E' , 'D' , 'C' , 'B' , 'A' , 'S'.Ja osobiście posiadam kategorię 'pow.15lat' klasa 'B'. Taniec towarzyski pomimo tego ,iż wydaje się bardzo prostym sportem wcale takim nie jest. Aby dobrze go wykonywać potrzeba dużo czasu,zaangażowania. Uczy on determinacji,charyzmy oraz tego jak możemy okazywać uczucia drugiej osobie tak aby nie znając nas czuła się w naszym towarzystwie bardzo dobrze. Uczy również najważniejszego,jak szanować siebie ,a przede wszystkim drugiego człowieka. 

Patrycja IfMoją pasją jest jazda konna i żużel, ale interesuję się też fotografią. Przygoda z jazdą konną zaczęła, gdy miałam siedem lat, a wszystko dzięki tacie, który zabrał mnie do stajni, gdzie sam kiedyś jeździł. Dzięki temu mogłam zobaczyć jak wygląda nie tylko sama jazda, ale również przygotowanie konia do treningu, jego pielęgnacja i wiele innych czynności, które są niezbędne przy opiece na koniem. Od jakiegoś czasu co roku w wakacje jeżdżę w góry na dwutygodniowe obozy konne, gdzie mogę się wiele nauczyć, ale również zajmować się końmi. Jeśli chodzi o żużel - tu wszystko potoczyło się podobnie. Pewnej niedzieli, gdy tata, jak zawsze wybierał się na mecz, postanowiłam iść z nim. Zabrał mnie, ale był warunek - że nie będę chciała wyjść w połowie zawodów i nie będę narzekać na hałas. Zdecydowałam się i od tamtej pory, jeśli tylko nic nie staje na przeszkodzie nie opuszczam żadnego meczu. Od około dwóch lat jestem również zaangażowana w pracę w przygotowaniach do meczu. 

Patrycja z 1aCo mnie "kręci"? Interesuję się architekturą, a konkretnie projektowaniem i aranżacją wnętrz. Uwielbiam oglądać pomieszczenia, wystawy sklepowe, aranżacje restauracji. Zawsze tak jest, że wchodząc do pomieszczenia, moja wyobraźnia zaczyna pracować. Po chwili już wiem, co bym zmieniła, kolorystykę ścian, ustawienie mebli, oświetlenie. Jednym słowem w głowie tworzy mi sie obraz. Jest to cudowne uczucie i ja uwielbiam tę chwilę. W dążeniu do spełnienia marzeń zapisałam się na lekcje rysunku, aby dostać się na studia, potrzebuję jeszcze historii sztuki i matematyki. Moją drugą pasja jest fotografia. Rodzina mówi na mnie paparazzo, ponieważ gdzie coś się dzieje tam i ja. Od niedawna mam profesjonalny aparat fotograficzny. Wcześniej posiadałam tzw. "małpkę", która miała małe możliwości. Dzieki temu mogę upamietnić niesamowite chwile. Chciałabym zapisać się na zajecia fotograficzne, ale to raczej nie w tym roku, narazie będę zdobywać sama doświadczenie. Wszyscy mówią, że dobrze mi to idzie. W zdjęciach uwielbiam emocje, które one przedstawiają i to co można z nich odczytać. Jestem osobą, która uparcie dąży do celu i mam nadzieję, że spełnią się moje marzenia. Coś dziwnego, niekonwencjonalnego i innego niż wszystko to to, co mnie "kręci". 

Marta kl.1aJeśli ludzie uważają, że praca, pieniądze czy nawet miłość, są najważniejsze w życiu, to znaczy, że nigdy nie mieli prawdziwej pasji. Pasja jest czymś niesamowitym, pozwala nam oderwać się od codziennych problemów i trosk. Dzięki niej człowiek staje się wolny i szczęśliwy. To coś, czego nie da się opisać słowami. Moją pasją jest piłka nożna. Wyzwala ona we mnie wiele emocji. Przed każdym wyjściem na boisko czuję taki dreszczyk. Każde zwycięstwo jest dla mnie euforią. Robię wszystko, aby każdy pojedynek zakończył się sukcesem mojej drużyny. Dla wielu ludzi piłka nożna to tylko sport, dla mnie to całe życie. Nie wyobrażam sobie dnia bez football'u. 

Kuba z 1aGitarzysta Damian. 

Nazywam się Damian Janik, jestem uczniem klasy IB w III LO im. dra Wł. Biegańskiego w Częstochowie.

Moją pasją jest granie na gitarze klasycznej i basowej oraz śpiewanie. Od siedmiu lat uczę się grać na gitarze klasycznej, a od roku na gitarze basowej. Swoją pasję realizuję i dzielę wraz z moim zespołem 'Niemi'. Chciałbym przybliżyć wam trochę budowę gitary basowej i klasycznej, bo o śpiewaniu ciężko coś powiedzieć.

Gitara klasyczna.
Gitara klasyczna składa się z pudła rezonansowego, gryfu do którego przytwierdzone jest 18 progów, główka, mostek, klucze i 6 strun.
Najgrubsza czyli najniższa pod względem dźwięku struna to E. Następnie są struny A, D, G, B, E.Gitara basowa.
Jest wiele rodzajów gitary basowej, na przykład:
- 4 strunowa,
- 5 strunowa,
- 6 strunowa,

Ja gram na gitarze czterostrunowej, ponieważ dopiero się uczę, a to najwłaściwsza gitara dla początkujących. Budowa gitary basowej jest nieco bardziej skomplikowana od gitary klasycznej. Składa się z korpusu, przetworników, mostku, gryfu z przytwierdzonymi do niej 24 progami (gryf jest dłuższy od gryfu w gitarze klasycznej), główki, kluczy, pokrętłami mocy. W mojej gitarze występuje jeszcze bateria, ale to występuje tylko w gitarach aktywnych, w których bateria wzmacnia jeden z przetworników wtedy gitara jest głośniejsza. Gitara bez baterii to gitara pasywna. Żeby grać na gitarze basowej potrzebny jest wzmacniacz, potocznie zwany piecem lub kolumny basowe z mikserem, potocznie mówiąc głową basową. W gitarze basowej występują następujące struny:

- najgrubsza E
- następnie A, D, G
- Struny w tej gitarze są kilka razy grubsze od strun w gitarze klasycznej i są szerzej rozmieszczone.

Muzyka interesowała mnie od dzieciństwa i zawsze była obecna w mojej rodzinie dzięki mojemu tacie, który jako pierwszy pokazał mi gitarę i zaczął uczyć podstaw gry na tym instrumencie. Lubię moją pasję i wolne chwile najchętniej spędzam na próbach mojego zespołu.Piłkarz-kolekcjoner Michał. 

Nazywam się Michał i jestem uczniem III LO. Moją życiową pasją jest piłka nożna. Od dziewięciu lat czynnie trenuję w częstochowskich klubach. Obecnie, jestem zawodnikiem Victorii Częstochowa, lecz grałem też w Rakowie. Mój największy sukces w tej dziedzinie to v-ce mistrzostwo śląska w roku 2009. 

Od niedawna zajmuję się również numizmatyką, czyli zbieraniem monet. W swojej kolekcji mam dopiero około stu monet. Większość stanowią nowe monety ukazujące ważne osoby, bądź rocznice wydarzeń, lecz mam też kilka z lat dwudziestych. Są to głównie nominały 2,5 i 10-złotowe. Jeśli interesujesz sie numizmatyką - znajdź mnie.. 

Michał z 1D

Przejdź do góry