Kalendarium

Piątek, 2022-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Statystyki

  • Odwiedziny: 945832
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 154 dni

Realizacja projektu Comenius

Artykuły

1. Poznajemy się

2013-09-14

Na spotkaniach klubu europejskiego uczniowie klas piątych zdobywali informacje o krajach partnerskich. Pracując w grupach zadaniowych, przeszukując internet, korzystając z biblioteki szkolnej, z wiedzy nauczycieli i rodziców przygotowali piękne plakaty. Oto one.

poznajemy sie_comenius

 

Czytaj więcej o: 1. Poznajemy się

2. Jemy zdrowo i kolorowo

2013-10-07

Na lekcjach przyrody we wrześniu i październiku uczniowie klas starszych zgłębiali tajniki zdrowego żywienia. Zdobytą w ten sposób wiedzę zaprezentowali społeczności szkolnej wykonując plakaty promujące zdrowe odżywianie, a także informujące o czyhających zagrożeniach. Z tych prac powstała wystawa na korytarzu szkolnym. Uczniowie klas młodszych poznali piramidę żywienia, a z materiałów recyclingowych wykonali własne piramidy.

Jemy zdrowo i kolorowo comenius

Czytaj więcej o: 2. Jemy zdrowo i kolorowo

3. Jedz na zdrowie - prezentacje

2013-10-14

4. Z czym kojarzy się Polska?

2013-10-25

Po wielu dyskusjach i sporach udało się ustalić pięć najciekawszych i najbardziej charakterystycznych miejsc Polski do gry planszowej „ I know you”. Oto nasza top 5.

Z czym kojarzy się Polska_comenius

Czytaj więcej o: 4. Z czym kojarzy się Polska?

5. Wizyta robocza w Walii

2013-10-20

W dniach 6-11 października nasi nauczyciele wzięli udział w wizycie roboczej programu Comenius. Spotkanie miało miejsce w Swansea w Walii i uczestniczyli w niej przedstawiciele szkół partnerskich z Włoch, Turcji, Finlandii, Norwegii, Hiszpanii, Walii, Węgier i Estonii. W trakcie wizyty nauczyciele odwiedzili walijską szkołę podstawową oraz średnią, spotkali się z uczniami i nauczycielami. Mieli możliwość obserwowania zajęć lekcyjnych oraz porównania systemów edukacji. Zwiedzili również najpiękniejsze miejsca w Walii. Było cudnie i sympatycznie!

Wizyta comenius_Walia

Czytaj więcej o: 5. Wizyta robocza w Walii

6. Partnerzy w Comeniusie

2013-10-30

30 października 2013 roku nasi uczniowie zapoznali się bliżej z rówieśnikami z ośmiu krajów partnerskich uczestniczących w realizowanym wspólnie projekcie "Moje życie, mój wybór". Pani Ola Lipińska pokazała nam przygotowane przez szkoły prezentacje i opowiedziała tak ciekawie, że żywiołowe reakcje dzieci mówiły same za siebie. Warto szeroko otwierać oczy pozając świat.

comenius partnerzy

Czytaj więcej o: 6. Partnerzy w Comeniusie

7. Jeść czy nie jeść - oto jest pytanie, czyli liczymy kalorie

2013-11-14

Nikt nie lubi liczenia kalorii L, bo zwykle to co smaczne ma ich dużo, ale nasi uczniowie dali radę. Dzielnie liczyli je na lekcjach matematyki i już teraz wiedzą co ile ich ma.

Liczymy kalorie_comenius

Czytaj więcej o: 7. Jeść czy nie jeść - oto jest pytanie, czyli liczymy kalorie

8. Od teorii do praktyki

2013-11-25

Skoro teorię mamy już w jednym paluszku, czas na zajęcia praktyczne. Umiemy sami zrobić smaczne i zdrowe kanapki :) Było pycha!!! Szkoda, że nie możecie spróbować.

comenius_gotowanie

 

Czytaj więcej o: 8. Od teorii do praktyki

9. Święta...

2013-12-23

Comenius to różnorodność nie tylko kulturowa, ale i religijna. To także nauka tolerancji i zrozumienia dla innych ludzi. Więc choć wierzymy w innego Boga i inaczej obchodzimy święta to przecież wszyscy jesteśmy tacy sami. Dlatego wszystkim, niezależnie od wyznania wysłaliśmy kartki świąteczne i noworoczne.

swieta_comenius

Czytaj więcej o: 9. Święta...

10. Gra planszowa " I know you"

2014-01-14

Jednym z produktów końcowych projektu jest gra planszowa " I know you". Uczniowie ze wszystkich szkół uczestniczących w projekcie wybrali najciekawsze miejsca w sowich krajach. Na ich podstawie powstała gra. Dzięki niej uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o krajach partnerskich, a już w czerwcu będą mogli pochwalić się swoją wiedzą podczas mistrzostw szkoły w grze "I know you". Już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w rozgrywkach i zapoznania się z najciekawszymi miejscami w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Finlandii, Norwegii, Walii, Estonii, Węgrzech i Turcji.

gra_comenius

Czytaj więcej o: 10. Gra planszowa " I know you"