Kalendarium

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Statystyki

  • Odwiedziny: 932899
  • Do końca roku: 30 dni
  • Do wakacji: 205 dni

Rok szkolny 2015/2016

Artykuły

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015-2016

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Zakończenie roku było jak zawsze radosne i pełne wzruszeń. Oglądaliśmy uroczyste przekazanie sztandaru, ślubowanie absolwentów szkoły i dziesiątki nagrodzonych i wyróżnionych uczniów. Odchodzące przewodniczące samorządu, zastąpiły uśmiechnięte szóstoklasistki: Julia i Julia, wybrane przez uczniów do pełnienia tej ważnej funkcji. Udane przedstawienia, śpiewy i tańce pozostaną w naszych sercach. A muzyczne podziękowanie od rodziców i dzieci klasy 2a, dla pani Ani Cierpiał, było niezwykle poruszające! Warto żyć!

Zakończenie roku

 

Czytaj więcej o: Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015-2016

„Leśna przygoda”

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

Piątkowe, przedwakacyjne popołudnie 17 czerwca przyniosło wielką niespodziankę dla uczniów klasy II b. Rodzice zorganizowali (w ramach klasowej akcji „Serduszko”) niezwykłą wyprawę do lasu.  Zaplanowali wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Miejscem niesamowitej zabawy był „Lasek aniołowski”. Tam przy wejściu do lasu czekało na nas zaproszenie w kopercie od tajemniczych strażników lasu i pewne wskazówki. Wyruszyliśmy w nieznane, tak jak nas prowadził szlak przez nich wytyczony – czerwone kokardy z bibuły. Naszym zadaniem było na podstawie wskazówek dotrzeć do miejsc w których ukryte były listy z zadaniami oznaczonymi zielonymi kokardami oraz SKARB. Jednym z pierwszych zadań było rozwiązywanie działania matematycznego, którego wynik wskazywał przynależność do kolorowej drużyny. Dzieci pomalowały swoje twarze w odpowiednich kolorach – żółtym, niebieskim lub czerwonym. Na trasie zespoły wykonywały różne zadania – odnaleźć przedmioty, które nie powinny znajdować się w lesie, dopasować piórka do gatunków ptaków, liście do drzew. Było dużo zadań sprawnościowych: tor przeszkód, skakanie na skakance, podskoki na jednej nodze. Spotkaliśmy nawet zaczarowane przez leśnego skrzata drzewo owocowe – z prawdziwymi pysznymi jabłkami. Tak, można było je zerwać po wykonaniu zadania przez nauczyciela. Bez obaw, udało się. Dzieci świetnie radziły sobie z wyzwaniami strażników. Rodzice, ku ogromnej radości dzieci, też. Przekonaliśmy się, że gwarancją dobrej zabawy i sukcesu jest praca zespołowa w miłej atmosferze przy wzajemnej pomocy. Finałem wyprawy było odnalezienie skarbu (ogromnej zaszyfrowanej paczki wypełnionej słodkościami) i doskonałej kryjówki strażników leśnych. Radość i ekscytacja dzieci była ogromna zwłaszcza patrząc na rodziców raczących się sokiem z cytryny i pozujących do zdjęcia. To była fantastyczna przygoda, prawdziwa lekcja przyrody i gry zespołowej. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci o czym przypominać nam będą pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Cisną się na usta słowa znanej, przepięknej piosenki: „Cudownych rodziców mam …..”. Mamy cudownych rodziców!!! Prawda?!

Czytaj więcej o: „Leśna przygoda”

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

2016-06-23

Zgrana Klasa 1 - 3

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

Klasy 1 - 3 walczyły o tytuł Najbardziej Zgranej Klasy, we wtorek 21 czerwca. Konkurencje były naprawdę trudne. Najwięcej emocji wzbudziły zadania rozpoznawania nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa, układanki i konkurencje sportowe. Klasa 1a okazała się bezkonkurencyjna i to ona zdobyła tytuł. Brawo!

Zgrana Klasa 1-3

 

Czytaj więcej o: Zgrana Klasa 1 - 3

Zgrana Klasa

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

W środę 22 czerwca, rozpoczęły się zmagania klas starszych w turnieju Zgrana Klasa. To podsumowanie i  ewaluacja działalności wychowawczej i profilaktycznej. W tegorocznych konkurencjach zaangażowani są wszyscy uczniowie i nauczyciele. Pani Beata Mieleszko potrafi rozruszać nawet największych malkontentów. Dziś zamieszczamy fotorelację z pierwszego dnia konkursu, a wkrótce filmik :)

Zgrana klasa

Czytaj więcej o: Zgrana Klasa

CARS

2016-06-20
Powiększ zdjęcie

Od dwóch miesięcy działa w naszej szkole CENTRUM  ANIMACJI REKREACYJNO-SPORTOWEJ. Realizujemy projekt profilaktyki uzależnień „Żyję zdrowo, aktywnie i na sportowo”. W ramach projektu zaplanowaliśmy zajęcia rekreacyjno - sportowe, muzyczne i przedstawienia teatralne. Będą też wakacyjne turnieje sportowe na nowym boisku. Zrobiliśmy już pierwsze zakupy do realizacji projektu. Prawda, że piękne?

CARS

Czytaj więcej o: CARS

,,Recepta na zdrowie”

2016-05-24
Powiększ zdjęcie Recepta na zdrowie

Pod takim hasłem w środę 17 maja odbył się apel przygotowany przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem nauczycieli: pani Marioli Śledzikowskiej, Izabeli Chłód i Lidii Stępień. Pierwszaki w inscenizacjach i piosenkach przypomniały wszystkim o 3 bardzo ważnych zasadach dotyczących zdrowia. Po pierwsze- dbałość o higienę. Po drugie-zdrowe odżywianie. A po trzecie- aktywność fizyczna, bo na ruch, ruch, ruch jest dzisiaj wielka moda – przekonywały pierwszaki.

zdrowe odzywianie

 

Czytaj więcej o: ,,Recepta na zdrowie”

Najlepsi Strzelcy

2016-06-18
Powiększ zdjęcie

najlepsi strzelcy SP12

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy!!!!!

Czytaj więcej o: Najlepsi Strzelcy

Wizyta w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

2016-06-17
Powiększ zdjęcie

W środę 15 czerwca klasy 4 wybrały się z wizytą do Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Uczestnicy wycieczki kulturoznawczej obejrzeli m.in.: obiekty malarskie „Kwintesencja i inne żywioły” Dariusza Pali. Dawno nie widziany w rodzinnym mieście artysta plastyk przygotował wystawę dla Miejskiej Galerii Sztuki inspirowaną oceanem; Andy Warhol, Cyfra 33 1/3 kiedyś w sposób oczywisty czytelna dla melomanów, dziś, ze względu na zmiany technologiczne, coraz bardziej tajemnicza – odnosi się do tempa obrotów płyty długogrającej na minutę i przenosi nas w świat muzyki, której obecność w twórczości Andy'ego Warhola stanowi wiodący temat tej wystawy; wystawę rzeźby i rysunku „Punkt styczny” Szymona Stali na której artysta prezentuje prace, które powstały jeszcze w czasie studiów na krokowskiej ASP w latach 2012 – 2016, cykle prac. Pejzaż ludzki i Ludzie wydrążeni; a także wystawę składa się 9 wielkoformatowych obrazów olejnych Andrzeja Fogtta, inspirowanych żywiołem wody, które powstały w latach 2011 – 2015 oraz fotograficzny szkicownik artysty jako projekcja. Ten zapis fotograficzny wprowadza widza w świat inspiracji autora, prezentuje widzenie artysty, podstawy jego języka obrazowania, oryginalny i nowatorski styl jego malarstwa. Dużym zaskoczeniem okazała się dla wszystkich wystawa prac dzieci w holu galerii, pt. „Serce dla Syrii”. Prace tam prezentowane w dużej części okazały się wykonane przez naszych uczniów klas 4.

Czytaj więcej o: Wizyta w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

Krasiejów:)

2016-06-12
Powiększ zdjęcie

W czwartek 9 czerwca, dzieci z klas pierwszych, pod opieką p. Marioli Śledzikowskiej, Lidii Stępień, p. Ewy Grabowskiej i p. Renaty Szpruch, oraz  klasa II b z wych. p. Anną Cierpiał i wytrwałych rodziców, wzięły udział w wycieczce do Parku Nauki i Rozrywki ,,JuraPark” w Krasiejowie. To zaczarowane miejsce, przyciąga liczne tłumy zwiedzających, szerokim wachlarzem atrakcji. Po przekroczeniu granicy parku, wsiedliśmy do Kapsuły Czasu, by na jej pokładzie przemierzyć 300 metrowy tunel i udać się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Staliśmy się świadkami Wielkiego Wybuchu, powstania pierwszych galaktyk i Układu słonecznego, wędrówki kontynentów i licznych kataklizmów. Towarzyszyła temu ,realistyczna sceneria, połączona z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych. Po zejściu na Ziemię, udaliśmy się w dalszą drogę ścieżką edukacyjną, wzdłuż której podziwialiśmy imponujące rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów (ok. 200). Największe wrażenie na dzieciach wywarła gigantyczna postać Diplodoka, przy której wdzięcznie pozowały do zdjęć. Po krótkim wytchnieniu na małe, co nieco’’, kolejnym etapem naszej wyprawy ,stał się Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wyposażeni w specjalny sprzęt i za pomocą technologii 3D – zajęliśmy miejsca w wehikule czasu, a po nim oglądaliśmy wystawy przedstawiające niezwykłą galerię przodków człowieka, jego zajęć i codziennego życia. Tak więc byliśmy już w kosmosie, stąpaliśmy po Ziemi, czas zejść pod wodę, aby odkryć piękno morskich głębin. Przecież  wszyscy chcieliśmy zobaczyć co ciekawego skrywają. Trzymaliśmy się mocno, do momentu gdy prehistoryczny rekin zbyt mocno chciał przyjrzeć się dzieciom i zaatakował oddzielającą nas szybę, aż zatrzęsła się pod nami podłoga. Po tak silnych wrażeniach, pozostało już tylko jedno……- ostra zabawa w Parku Rozrywki. Na szczęście powrót do domu, odbywał się już w zupełnie innej, można powiedzieć ,,sennej atmosferze”:)

 

 

Czytaj więcej o: Krasiejów:)