Kalendarium

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Statystyki

  • Odwiedziny: 932954
  • Do końca roku: 30 dni
  • Do wakacji: 205 dni

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

Życzenia wakacyjne:)

2017-06-26

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2017-06-23
Powiększ zdjęcie

Ostatni szkolny dzwonek zabrzmiał 23 czerwca 2017 r. W  sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. W klasach 4-6 było na początku bardzo poważnie. Stało się tak za sprawą uczniów  klasy 6a i p. Beaty Mieleszko, którzy pokazali zagrożenia związane  z używaniem substancji psychoaktywnych. Ale jak pokazali! Poruszyli najgłębsze struny w sercach... A później nagrody otrzymali uczniowie za naukę, konkursy i pracę w Samorządzie Uczniowskim, rodzice za pracę na rzecz szkoły i nauczyciele- przyznane przez uczniów Nagrody Bolesława.  Klasy młodsze pożegnali trzecioklasiści. Radośnie, piosenkami i wierszykami. Oni też otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor Olgi Łuckiej.

 

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Projekty szóstoklasistów

2017-06-14
Powiększ zdjęcie

14 czerwca 2017 r., uczniowie klas szóstych zaprezentowali swoje projekty edukacyjne szerokiej publiczności. Podczas jedne godziny lekcyjnej mogliśmy podziwiać tylko kilka z nich. Ale za to jakich! Była obszerna prezentacja o żywności wysoko przetworzonej i dodatkach do żywności. Znakomity album o recyklingu i inny o opiece nad zwierzętami domowymi.  Był model maszyny z napędem pneumatycznym i doświadczenia z atawizmami. Zobaczyliśmy także ile cukru zawierają popularne napoje, jak skacze jajko pozbawione w skorupce wapnia i jak dwutlenek węgla gasi płomień. A na koniec prawdziwa rzeka wiedzy o 'Gwiezdnych Wojnach" i zabawa cieczą nienewtonowską. Brawa dla wszystkich twórców!!!

 

Czytaj więcej o: Projekty szóstoklasistów

Prezentacje multimedialne trzecioklasistów

2017-06-14
Powiększ zdjęcie

Rok rzeki Wisły to okazja do wzbogacenia wiedzy  w różnych aspektach dotyczących naszej największej rzeki. To także nić przewodnia   pracy uczniów klas trzecich na zajęciach komputerowych w drugim semestrze. Wybierali tematy  i gromadzili informacje i zdjęcia. Później, pod kierunkiem p. Olgi Łuckiej, przygotowywali swoje pierwsze prezentacje. Ich młodsi koledzy mieli okazję zobaczyć je podczas pokazów 14 czerwca 2017 roku.  Zaprezentowali nam faunę, florę , historię i sporo geografii. Pod wrażeniem byli wszyscy, i uczniowie, i nauczyciele.

 

Czytaj więcej o: Prezentacje multimedialne trzecioklasistów

"Trzymaj formę z piłką nożną"

2017-06-14
Powiększ zdjęcie

09.06.2017 r. w ramach programu "Trzymaj formę z piłką nożną" odbył się turniej klas IV-VI o "Puchar Przechodni Dyrektora SP 12". Do rywalizacji przystąpiły klasy IVa,IVb,Va,Vb,VIb.Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach klasy IV oraz klasy V-VI.Po zaciętych pojedynka i zdrowej rywalizacji w kategorii klas IV wygrała klas IV b, w kategorii klas starszych wygrały klasy V wynikiem 6:1 zdobywając "Puchar Przechodni Dyrektora SP 12" Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz słodki upominek. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Oskar Bednarek, Oskar Dobosz, Krystian Weżgowiec , Kamil Szeląg. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: "Trzymaj formę z piłką nożną"

Z wizytą do Miejskiej Galerii Sztuki

2017-06-19
Powiększ zdjęcie

14 czerwca  klasy 5 wybrały się z wizytą do  Miejskiej Galerii Sztuki. Najbardziej zainteresowała nas wystawa prac dyplomowych studentów AJD. Prezentacja pokazywała szerokie spojrzenie na część prac dyplomowych powstałych na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wybór poszczególnych prac należał do promotorów, którzy w najlepszy i najbardziej kompetentny sposób wskazują cykle dyplomowe, które w całości lub części znajdą się na ekspozycji. Za pośrednictwem wystawy poznaliśmy młode pokolenie częstochowskiego środowiska artystycznego. Pozostałe wystawy które zwiedziliśmy to: „Czarna rzeka” Stanisława Baja, „Symulatory” z kolekcji OBMS Daniela Zielińskiego, „Odłamki snu” Moniki Wanyura-Kurosad, Paula Celana.

 

Czytaj więcej o: Z wizytą do Miejskiej Galerii Sztuki

„Zgrana Klasa” dla uczniów z oddziałów 0-III

2017-06-20
Powiększ zdjęcie

20 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się konkurs „Zgrana Klasa” dla uczniów z oddziałów 0-III. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wzięły w nim udział. Było sporo zabawy, ale również sportowej rywalizacji: „bitwa na kulki z  papieru”, „podbijanie piłki na chuście animacyjnej”.  Odbył się również konkurs plastyczny polegający na zaprojektowaniu i  wykonaniu pracy zbiorowej z wyciętych wcześniej i ozdobionych  kół z papieru. Powstały w ten sposób naprawdę imponujące prace: bajkowe gąsienice, kolorowy paw, nutka, smok, serce. Klasy zaprezentowały też swoje ulubione zabawy ze śpiewem: „Mam chusteczkę…”, „Tańczymy labada…”, „Jesteśmy jagódki”, itd. Na duże brawa zasłużyły dzieci z oddziału przedszkolnego, które chociaż najmłodsze, to starały się dorównać starszym kolegom. Zostały wyróżnione za kulturalne zachowanie i cierpliwość podczas oczekiwania na swoją kolej w poszczególnych konkurencjach.

Czytaj więcej o: „Zgrana Klasa” dla uczniów z oddziałów 0-III

Zielona szkoła klas piątych - Jarosławiec 29.05-2.06.2017 r.

2017-06-04
Powiększ zdjęcie

Na przełomie maja i czerwca klasy piąte wraz z wychowawcami p. Krystyną Kalamat i Aleksandrą Lipińską oraz p. Iloną Walaszczyk i Ewą Grabowską wybrały się na " Zieloną szkołę" nad morze do Jarosławca. Choć zielona to jednak była to szkoła, a szkoła równa się nauka. Uczniowie poznali cechy krajobrazu nadmorskiego oraz żyjące tu gatunki roślin i zwierząt. Dowiedzieli się jaki wpływ na środowisko ma działalność wody, wiatru i człowieka, co kształtuje pogodę, skąd wieje wiatr, jak powstają fale. Nauczyli się odróżniać bursztyn od innych kamieni. Wiedzą skąd się wziął i ile ma lat najstarszy znaleziony jantar oraz do czego służy latarnia morska i jak daleko widać jej światło. Piątoklasiści zobaczyli też jak przepoczwarzają się motyle. Takiej wiedzy nie znajdzie się w książkach.  Taką wiedzę chłonie się wszystkimi zmysłami i można jej doświadczyć tylko na " Zielonej szkole". Oprócz nauki była zabawa i spotkania z niezwykłymi ludźmi. Był to choreograf z Ukrainy, który próbował nauczyć nas salsy, rybak z Galerii Rybackiej, który zna wszystkie ryby żyjące w Bałtyku, Magik i jego asystentka, pasjonaci bursztynu w Muzeum Bursztynu oraz panie z Motylarni, na których siadały motyle. Było i ognisko, mecze piłki nożnej, salon luster oraz basen

Czytaj więcej o: Zielona szkoła klas piątych - Jarosławiec 29.05-2.06.2017 r.

Konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii

2017-06-19

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

2017-06-14