Kalendarium

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Statystyki

 • Odwiedziny: 932955
 • Do końca roku: 30 dni
 • Do wakacji: 205 dni

O projekcie

SP12_logo

Projekt Erasmus + „Matematyka w sztuce”

Projekt Erasmus + „Matematyka w sztuce” realizuje siedem szkół  z: Polski, Niemiec, Włoch, Grecji, Cypru, Litwy i Turcji. Projekt będzie realizowany  przez 2 lata w następujących obszarach tematycznych:

 1. Poznajemy siebie (przygotowanie prezentacji multimedialnej o szkole, mieście, regionie, kraju; nakręcenie filmu „To jest moja szkoła”).
 2. Podróże po Europie (wykonanie przewodnika po każdym z siedmiu krajów członkowskich, z określeniem dokładnych kosztów podróży w walucie obowiązującej
  w danym państwie).
 3. Poznajemy artystów z krajów partnerskich (założenie bloga i klubu Erasmus, stworzenie słowniczka matematycznego w różnych językach).
 4. Matematyka w malarstwie (wykonanie reprodukcji obrazów; malowanie obrazów na podstawie obliczeń matematycznych; konkurs i wystawa prac plastycznych).
 5. Matematyka w architekturze (warsztaty origami; wykonanie makiet budynków w skali oraz kalendarza z pracami dzieci).
 6. Matematyka w rzeźbie (wykonanie rzeźb z gliny i „żywych ludzi”; konkurs
  i wystawa prac).
 7. Matematyka w muzyce (uczenie się piosenek; warsztaty taneczne oraz instrumentalne; konkursy: piosenki, taneczny, gry na instrumentach).

Do każdego obszaru powstanie zbiór zadań matematycznych. Dzieci będą korespondować ze sobą, wymieniać się doświadczeniami oraz zgromadzonymi materiałami. Projekt zakończy wydanie zbioru zadań matematycznych w różnych językach oraz kalendarza z pracami dzieci. Działania zwieńczy przeprowadzenie międzynarodowego konkursu
„Co wiesz o krajach partnerskich Erasmusa?”

Pierwsza wizyta robocza odbywa się w Polsce. Jej celem jest zapoznanie się członków projektu i dopracowanie szczegółowego planu pracy w poszczególnych obszarach. Kolejne wizyty w sześciu krajach członkowskich przewidują szkolenia i warsztaty dla nauczycieli:

 1. Niemcy: Różne narodowości – te same cele. Jak uczyć matematyki
  w wielokulturowej klasie?
 2. Turcja: Nowa technologia w nauczaniu matematyki.
 3. Włochy:  Jak znaleźć matematykę w muzyce? – warsztaty.
 4. Litwa: Sztuka w matematyce (młodzież).
 5. Cypr: Sztuka w matematyce (dzieci młodsze).
 6. Grecja: Matematyka w architekturze na przykładzie antycznych, greckich budowli.