Kalendarium

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Statystyki

  • Odwiedziny: 932922
  • Do końca roku: 30 dni
  • Do wakacji: 205 dni

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

Informacje o rekrutacji do klas pierwszych

2019-01-29

p Nasz roczny projekt edukacyjny "Odzyskanie utraconej wolności"

2018-11-15

Przedstawienie "Pytasz mnie" z okazji Święta Niepodległości

2018-11-10

8 listopada odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość - Wieczornica poświęcona Stuleciu Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości zostało zaprezentowane przedstawienie Pytasz mnie zrealizowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12. Gorąco zachęcamy do oglądania.

Film do odtworzenia pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=dxbboEM2tFA&feature=youtu.be

Czytaj więcej o: Przedstawienie "Pytasz mnie" z okazji Święta Niepodległości

" DBAMY O UŚMIECH NASZYCH UCZNIÓW"

2018-06-20
Powiększ zdjęcie
Uczniowie klas pierwszych A i B przez cały rok byli przygotowywani do walki z próchnicą wraz z drużyną Dr. Ząbka i Dr. Szczotuni , biorąc udział w Ogólnopolskiej Kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża i Colgate " Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość". Nasi wychowankowie po obejrzeniu prelekcji i filmu edukacyjnego musieli zmierzyć się z pytaniami:
1. Kto powinien nitkować zęby?
2. Co daje dbanie o zdrową jamę ustną?
3. Jak wpływa higiena jamy ustnej na ogólny stan zdrowia?
4. Co jaki czas wymieniamy szczoteczkę do mycia zębów?
5. Do czego służy płyn z fluorem?
Nasi wychowankowie przeszli szkolenie , jak powinni szczotkować zęby oraz jak czyścić język. Wszyscy biorący udział w szkoleniu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wakacyjne pakiety do higieny jamy ustnej ( szczoteczkę z pastą, kalendarze). Szkolny koordynator Aleksandra Gąsowska
Czytaj więcej o: " DBAMY O UŚMIECH NASZYCH UCZNIÓW"

Liga rowerowa

2018-06-09
Powiększ zdjęcie

Kolejna edycja ligi rowerowej za nami. Tym razem w zawodach uczestniczyło około 300 uczniów z częstochowskich szkół. Było bardzo gorąco nie tylko ze względu na panująca pogodę.
Każdy wyścig budził wielkie emocje , tym bardziej gdy na starcie stawało nawet 60 zawodników. Wszyscy nasi uczniowie bezpiecznie ukończyli wymagającą trasę.
W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy VII miejsce w Częstochowie . Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

 

Czytaj więcej o: Liga rowerowa

Wycieczka miejska: „Modernistyczna Częstochowa”

2018-04-25
25 kwietnia odbył się kolejny etap  projektu edukacyjnego „CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa”. Tym razem wybraliśmy się na wycieczkę z Hubertem Wąskiem – prezesem częstochowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jako pierwszy odwiedziliśmy budynek, w którym znajduje się Miejska Galeria Sztuki. Kompleks wzniesiono w latach 1968-74 według projektu Włodzimierza Ściegiennego, który był twórcą bardzo wszechstronnym: architektem, malarzem, medalierem, twórcą exlibrisów. Przy okazji zwiedziliśmy aktualną wystawę w galerii.Jednym z ciekawszych punktów zwiedzania był najstarszy wieżowiec w naszym mieście, w którym znajdowała się pierwsza winda (znajduje się przy ul. P.O.W.).U nas wciąż można zobaczyć nie tylko świetną architekturę, ale i mozaiki na ścianach szkół,  akademików, czy innych budynków. Doskonałym przykłady małej architektury jest zdobiąca fontannę rzeźba dwustronna  „Pani Kowalskiej", kolejna realizacja Ściegiennego. Figura, datowana na rok 1964, cała pokryta jest jasną mozaiką. Ostatnim punktem wycieczki był budynek Urzędu Stanu Cywilnego, to też projekt Włodzimierza Ściegiennego. Okrągła odważna budowla Pałacu Ślubów pochodzi z 1987 r. Kolorowe wnętrze z witrażowymi ozdobami Ściegienny zaprojektował wraz z żoną, Karoliną
Czytaj więcej o: Wycieczka miejska: „Modernistyczna Częstochowa”

Niezwykła lekcja historii !!!

2018-06-01
Powiększ zdjęcie

17 kwietnia 2018r  dzieci z klasy III a z nauczycielami panią Mariolą Śledzikowską i Anitą Kononowicz wybrały się do Muzeum Częstochowskiego z siedzibą w Ratuszu na lekcję muzealną pt:,, Rody rycerskie i ich herby”. Najpierw wysłuchaliśmy bardzo ciekawej opowieści o życiu, zwyczajach i obowiązkach średniowiecznych rycerzy wobec ojczyzny, króla i wybranki serca przygotowanej przez historyka naszego muzeum. Wzięliśmy również udział w quizie na ten temat. Prawdziwa jednak atrakcja czekała na nas na koniec warsztatów, kiedy to mogliśmy przymierzyć zbroję rycerza średniowiecznego, oraz stroje dworzanina i dwórki królowej. Bawiliśmy się przy tym świetnie !!!

Czytaj więcej o: Niezwykła lekcja historii !!!

Wycieczka do Wrocławia

2018-06-04
Powiększ zdjęcie

23 i 24 maja 2017 r. uczniowie z klas IV a i VI b pod opieką pań: Agnieszki Frejlich, Ewy Grabowskiej i Agnieszki Lampy uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.W stolicy Dolnego Śląska przywitała ich piękna pogoda. Uczniowie wzięli udział w programie "W poszukiwaniu wrocławskich krasnali" - wycieczce z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Spacer obejmował przejście trasą spiżowych skrzatów, które rozmieszczone w kilkudziesięciu miejscach na Starym Mieście opowiadają jego historię. Uczestnicy wycieczki odszukali w sumie ponad 70 krasnali, wśród nich: Śpiocha, Słupnika, Pierożnika, papę Krasnala oraz całą orkiestrę krasnali ustawioną przed Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, w którym uczniowie wysłuchali koncertu „Amerykanin w Paryżu, czyli jazzowe rytmy w muzyce symfonicznej”.Kolejnym punktem wycieczki były ZOO i Afrykarium, - pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu, w którym uczniowie obserwowali ryby, rekiny, żółwie, manaty i inne zwierzęta.Po bardzo pysznym obiedzie podróżnicy wyruszyli w rejs statkiem po Odrze.Uczestnicy wycieczki wjechali także na Sky Tower, najwyższą platformę widokową  w Polsce, z której podziwiali piękną panoramę Wrocławia.W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

Wroclaw

Czytaj więcej o: Wycieczka do Wrocławia

Przedszkolaki w Zaczarowanym Lesie

2018-06-03
Powiększ zdjęcie

Gdzie można spotkać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy usłyszeć wycie wilka? Nasze przedszkolaki wiedzą, że w Zaczarowanym Lesie. 29 maja, w piękny, słoneczny dzień, udali się tam na wycieczkę z wychowawczynią i rodzicami. W to magiczne miejsce zawiózł ich "tramwaj konny". Po drodze odwiedzili domek Baby Jagi, spotkali rozśpiewanego Czerwonego Kapturka z gitarą, który częstował ciasteczkami spełniającymi marzenia. W głębi lasu natknęli się na Babcię, Jasia i Małgosię, Kopciuszka oraz Leśniczego, który czuwał nad ich bezpieczeństwem w lesie. Dzieci wzięły udział w zabawie sprawdzającej grzeczność i prawdomówność, a to za sprawą węża Leona.  Dzień pełen wrażeń zakończył ciepły posiłek oraz dyskoteka w "Chacie za wsią".

zaczarowany las

Czytaj więcej o: Przedszkolaki w Zaczarowanym Lesie

Konferencja na podsumowanie projektu „CZĘSTOsięCHOWA - Nieodkryta Częstochowa”

2018-05-29
We wtorek 29 maja spotkali się wszyscy uczestnicy projektu i konkursu dla młodzieży „CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa”.  
Projekt organizują wspólnie: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Specjalnych nr 28, Akademia im. Jana Długosza, oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, oddział Ni’Finn Polska, Muzeum Częstochowskie, Klasztor O. Paulinów na Jasnej Górze oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Projekt „CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa” został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Łukasza Konarzewskiego oraz Rektor Akademii im. Jana Długosza dr hab. prof. Anny Wypych-Gawrońskiej. Cały projekt składał się z 8 niezależnych etapów i stale brało w nim udział 13 częstochowskich placówek, głównie podstawowych. Konkurs obejmował grę online, konkurs fotograficzny oraz grę miejską.Uczennica naszej szkoły, Diana Bamburska została wyróżniona w konkursie fotograficznym „Nieodkryte miejsca Częstochowy”. Gratulujemy!!!
druk
Czytaj więcej o: Konferencja na podsumowanie projektu „CZĘSTOsięCHOWA - Nieodkryta Częstochowa”