Kalendarium

Środa, 2021-12-01

Imieniny: Blanki, Edmunda

Statystyki

  • Odwiedziny: 932969
  • Do końca roku: 30 dni
  • Do wakacji: 205 dni

Rok szkolny 2018/2019

Artykuły

Światowy Dzień Rzucania Palenia 21 listopada

2019-11-24
Powiększ zdjęcie
W naszej szkole w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przygotowano i przeprowadzono apel  dla uczniów klas V-VIII poświęcony tematyce szkodliwości palenia papierosów tradycyjnych i e- papierosów pt. Papieros – fabryka trucizn.
  Uczniowie klasy  VII i VIII  na zajęciach z chemii zostali zapoznani z prezentacja dotyczącą problemu palenia i skutków zdrowotnych,społecznych i ekonomicznych tego nałogu.
 Uczniowie klasy IV układali hasła i wykonywali plakaty dotyczące szkodliwości palenia.
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia 21 listopada

Klasa Vc w teatrze - "Tajemniczy ogród"

2019-11-24
Powiększ zdjęcie
    W Teatrze im A.Mickiewicza uczniowie klasy Vc obejrzeli niezwykle widowiskowy spektakl muzyczny pt. Tajemniczy ogród.
  Spektakl oparty na kanwie jednej z najpiękniejszych powieści o przyjaźni, przyjaźni potrafiącej cudownie odmienić losy bohaterów.
Czytaj więcej o: Klasa Vc w teatrze - "Tajemniczy ogród"

Uczniowie z klay 5A i 5B na przedstawieniu "W pustyni i w puszczy"

2019-11-21
Powiększ zdjęcie
W dniu 15 listopada klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami p.Beatą Mieleszko i p. Aleksandrą Gąsowską udały się do Klubu Politechnik na przedstawienie pod tytułem: W pustyni i w puszczy. Na scenie uczniowie zobaczyli  ciekawe wątki z Sienkiewiczowskiej powieści o przygodach Stasia i Nel w Afryce.

Podczas tej podróży naszym wychowankom towarzyszył sam Henryk Sienkiewicz, który był narratorem na dużym ekranie dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii.

Czytaj więcej o: Uczniowie z klay 5A i 5B na przedstawieniu "W pustyni i w puszczy"

Konferencja z udziałem uczniów "Chroń swoją prywatność"

2019-11-21
Powiększ zdjęcie

Co robić aby skutecznie chronić swoją prywatność w sieci? Na to pytanie odpowiedź otrzymali uczniowie uczestniczący w konferencji zorganizowanej w ramach inicjatywy lokalnej Chroń swoją prywatność III w Urzędzie Miasta. Patronat nad inicjatywą objął Prezydent Miasta Częstochowy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Fundacji Kreatywnych Rozwiązań z Łodzi z p. Barbarą Michalską, p. Maciej Kępka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz dr Magdalena Celeban – Instruktor Ochrony Danych w Stolzle Częstochowa.

 

Czytaj więcej o: Konferencja z udziałem uczniów "Chroń swoją prywatność"

Wystawa prac plastycznych uczniów klas I-III "Jesienne drzewa"

2019-11-18
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy "JESIENNE DRZEWA", która znajduje się
na parterze naszej szkoły (przy głównym wejściu). Na wystawie znajdują się prace plastyczne uczniów klas I-III. Są to prace grupowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi,
w przepięknych barwach jesieni. Warto je zobaczyć. Uśmiech

Czytaj więcej o: Wystawa prac plastycznych uczniów klas I-III "Jesienne drzewa"

Szkolny konkurs historyczny "Odkoduj wolność"

2019-11-13
Powiększ zdjęcie

W związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Historyczny Odkoduj wolnośćKonkurs adresowany był do uczniów z klas VI - VIII i polegał on na odkodowaniu kodów QR z zaszyfrowanymi wyrazami związanymi z odzyskaniem niepodległości. Odkodowane wyrazy należało wpisać w przygotowany specjalnie tekst. Zwyciężyła grupa, która jako pierwsza odnalazła wszyskie kody QR oraz poprawnie uzupełniła tekst.

  • I MIEJSCE - uczniowie z kl. VIIIA: Kornel Słowik, Mateusz Nieszporski, Krystian Weżgowiec -czas:7min. 51 s.
  • II MIEJSCE - uczennice z kl. VIIIB: Sylwia Łuszczyńska, Natalia Grązka, Maja Cyran - czas:   9 min. 6 s.
  • III MIEJSCE - uczennice z kl. VII: Natalia Martoś, Katarzyna Fatalska, Kinga Marchewka - czas: 10 min. 34 s.
Gratulujemy Uśmiech
 
Konkurs zorganizowali nauczyciele: p. Sylwia Majda i p. Krzysztof Górecki.
 
 
Czytaj więcej o: Szkolny konkurs historyczny "Odkoduj wolność"

Wycieczka uczniów klasy 5b i 5c do Wieliczki

2019-11-11
Powiększ zdjęcie
W dniach 7-8 listopada klasy 5 b i 5c wraz z wychowawcami p. Aleksandrą Gąsowską i p. Jolantą Paciorkowską Cierpiał uczestniczyły wycieczce szkolnej do Kopalni Soli w Wieliczce.
Podczas pierwszego dnia pobytu w Wieliczce uczniowie wraz z górnikami zwiedzili innowacyjną trasę górniczą o nazwie "Mały Górnik".
Ideą wycieczki było przekazanie zwiedzającym istoty pracy dzisiejszych górników, która wbrew pozorom nie opiera się jedynie na wysiłku fizycznym, ale wymaga ogromnej wiedzy z dziedziny matematyki , geofizyki czy chemii. Ta  trasa w sposób uproszczony przybliżyła naszym wychowankom najważniejsze prace, jakie wykonują dzisiejsi górnicy w celach zapewnienia bezpieczeństwa podziemnych wyrobisk.
Po intensywnym zwiedzaniu pełnym wrażeń i zaangażowania wycieczkowiczów o godzinie 18 -tej uczniowie zjechali 125 m pod ziemię na serwowaną dla nich kolację w komorze Słowackiego. Tam też udali się na nocleg do kompleksu noclegowego,w którym panował leczniczy mikroklimat , w którym powietrze wolne jest od alergenów i dobrze wpływa na układ oddechowy. W wypoczynkowej części kompleksu uczniowie korzystali z gier zręcznościowych oraz wspólnie tańczyli podczas dyskoteki.
Drugi dzień zaplanowany był na trasę turystyczną w Szybie Daniłowicza. Tu wychowankowie wyruszyli na wycieczkę edukacyjną z elementami zabawy.
Podczas długiego spaceru przez Kopalnię Soli " Wieliczka", uczniowie poznali najpiękniejsze legendy - o św. Kindze,o Skarbniku, o Bieliczce. Towarzyszący nam przewodnik przybliżył wszystkim tradycje i obyczaje wielickich górników oraz zachęcał do wykonywania zadań wzorowanych na dawnych pracach górniczych.
Na zakończenie podziemnej przygody uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia kursu " Młodego Górnika " w Kopalni Soli " Wieliczka" oraz akt nadania zaszczytnego tytułu " Przyjaciela Skarbnika"- Władcy Wielickich Podziemi.

                                                                                                  Polecamy!!!

Czytaj więcej o: Wycieczka uczniów klasy 5b i 5c do Wieliczki

Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Święta Niepodległości

2019-11-08

8 listopada o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości.

 

Czytaj więcej o: Wspólne śpiewanie hymnu z okazji Święta Niepodległości

39 lat temu w Ikarze

2019-11-07
Powiększ zdjęcie

 

W dniu 7 listopada uczennice z klasy 8A wzięły udział w rekonstrukcji wydarzeń z 1980 roku 39 lat temu w Ikarze. Rekonstrukcja dotyczyła strajków robotniczych w Częstochowie w 1980 roku oraz powstania Związku Zawodowego Solidarność w naszym rejonie. 

 

Czytaj więcej o: 39 lat temu w Ikarze

Apel Prawa i obowiązki ucznia

2019-10-25
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 października 2019 roku odbył się apel dla uczniów klas młodszych, którego tematem były: Prawa i obowiązki ucznia. Dzieci z klasy III a i III b pod kierunkiem pani Iwony Sikorskiej i pani Anny Cierpiał przygotowały prezentację, którą uwieńczyły wspólnie zaśpiewaną piosenką. Uczniowie klas I- III przypomnieli sobie na czym polegają ich szkole obowiązki oraz jakie mają prawa. Podczas apelu dzieci z poszczególnych klas,  wyróżniające się wzorowym zachowaniem w miesiącu październiku otrzymały dyplomy: Kulturalny Uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Częstochowie. Gratulujemy i zachęcamy inne dzieci do naśladowania nagrodzonych kolegów!

 

Czytaj więcej o: Apel Prawa i obowiązki ucznia