Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22

im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie

zapraszają do włączenia się w obchody 90-lecia placówki. 

 

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszej dzielnicy,

absolwentów szkoły i wszystkich osób, które dysponują pamiątkami

związanymi z nauką i pobytem w szkole

o możliwe dostarczenie ich do sekretariatu.

 

Z góry dziękujemy

i zapraszamy do włączenia się w przygotowanie uroczystości!

 

Artykuły

"Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

2019-11-27

 

Uczniowie kl. III realizują projekt edukacyjny pod hasłem: "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"
Przewodnikami w projekcie są mieszkańcy pachnącej owocami Plantolandii, towarzyszący uczniom w rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia. W ramach realizacji projektu składającego się z cyklu 8 zajęć, uczniowie wspólnie planują i realizują wydarzenie projektowe oraz poznają różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu.  Otrzymali indeksy, w których pojawiły się pierwsze zaliczenia.

Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag szkół podstawowych woj. Śląskiego

2019-11-27
Powiększ zdjęcie

W hali sportowej w Rudzie Śląskiej 14.11.2019 odbył się Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag Szkół Podstawowych woj. śląskiego dla klas IV, V, VI. Naszą szkołę reprezentowały klasy  IV i V. Rywalizowały one ze zwycięzcami eliminacji miejskich z Bytomia, Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej.
Wyniki turnieju:
Klasa IV
SP 22 – SP 1 Świętochłowice             7 – 3
SP 22 – SP 21 Bytom                           5 – 1
SP 22 – SP 36 Ruda Śląska                  6 – 0  
Klasa IV  zajęła I miejsce
Najlepszym zawodnikiem w klasach IV został Natan Rupik
Klasa V
SP 22 – SP 39 Chorzów            8 – 1
SP 22 – SP 43 Bytom              13 – 2
SP 22 – SP 36 Ruda Śląska       9 – 3
Klasa V zajęła I miejsce
Najlepszym zawodnikiem w klasach V został Alan Godela

Klasa IV i V zwyciężając w swoich kategoriach wiekowych awansowała do
Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego Szkolnej Ligi Rugby Tag
który odbędzie się w hali sportowej TORWAR  w Warszawie 18 grudnia 2019r.

Naszą szkołę reprezentowali:
Klasa IV
Kiedrzynek Jakub, Rupik Natan, Mucha Dorian, Zowczak Natalia, Arciszewski Tomasz, Drążkiewicz Ireneusz, Runowski Oliwier, Chobot Weronika,
Klasa V
Arciszewska Daria, Godela Alan, Kokot Zuzanna, Kruk Dawid, Laskowski Kordian
Kasprzak Agata, Lubczyńska Julia, Całusiński Filip
Opiekunem zespołów był Adam Marczewski

GRATULUJEMY !!!

Ognisko Patriotyczne

2019-11-27
Powiększ zdjęcie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 7 listopada odbyło się w naszej szkole Ognisko Patriotyczne. Zaproszeni Goście: przedstwiciele Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, Związku Sybiraków Oddział w Częstochowie, Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Harcerstwa Polskiego, Pani Dyrektor mgr Agnieszka Kałużna, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie w ramach świętowania, przy blasku ogniska, wysłuchali programu muzyczno-poetyckiego. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w formie wojskowej grochówki. Tegoroczne obchody odzyskania niepodległości stały się refleksyjnym przypomnieniem wydarzeń 1918 roku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

 

101. rocznica zwycięskiej obrony Lwowa

2019-11-22
Powiększ zdjęcie

22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 101. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. W obchodach przy Pomniku Orląt Lwowskich obecni byli: senator Wojciech Konieczny, przedstawiciele władz miasta z zastępcą prezydenta Bartłomiejem Sabatem na czele, związków kombatanckich, służb mundurowych, delegacje częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano Apelu Poległych i złożono kwiaty. Uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa.  
Organizatorami uroczystości było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"

2019-11-18
Powiększ zdjęcie


Wręczenie nagród i dyplomów uczniom klas 1-3 w szkolnym konkursie plastycznym "Jesienne drzewo".

Laureaci konkursu:

I miejsce
Julia Rokoszewska  kl.I
Nina Wojciechowska kl.II
Radosław Garbaciak kl.III

II miejsce
Marcel Kasprzak kl.I
Ireneusz Drążkiewicz kl.II
Katarzyna Szczerbak kl.III

III miejsce
Katarzyna Czerwik kl.I
Zuzanna Pindych kl.II
Nikola Loręcka kl.III

GRATULUJEMY!!!

Wystawa prac konkursowych znajduje się na korytarzu szkolnym. Konkurs zorganizowala pani Monika Kozieł.

„Lektura w pudełku"

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

W klasie 5 na lekcjach języka polskiego zajęcia podsumuwujące omawianie lektury „Opowieści z Narnii" zrealizowane zostały według projektu „Lektura w pudełku". Uczniowie pracując w grupach tworzyli przestrzenne modele ulubionych fragmentów lektury w pudełkach po butach. Świetnie się bawili i uczyli jednocześnie!

„Ci co odchodzą wciąż żyją w nas”

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

13 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć widowisko poetycko - muzyczne „Ci co odchodzą wciąż żyją w nas”, przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas: V, VI, VII i VIII. Przedstawienie dotyczyło przemijania i świąt obchodzonych na początku listopada, nawiązywało również do Narodowego Święta Niepodległości, odwołując się do postaci Stanisława Rumianka, byłego dyrektora SP nr 22, który zginął jako jedna z ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wielu innych żołnierzy i bohaterów, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.

Nasza szkoła najlepsza w województwie Śląskim!

2019-11-17

SP22 zwyciężyło w kategorii klas IV i V w półfinałowym turnieju Szkolnej Ligi Rugby. W ten sposób nasi uczniowie będą reprezentować województwo śląskie na ogólnopolskim finale, który odbędzie się 18 grudnia na warszawskim Torwarze. Trzymamy kciuki!!! I oczywiście gratulujemy!!!

Czytelnicze spotkanie „Daj się zaczarować książce”

2019-11-15
Powiększ zdjęcie

15 listopada 2019 r. naszą szkołę odwiedziły uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Częstochowie, aby udowodnić,  że czytanie wciąga i może stać się pasją. Dziewczyny zaprezentowały sesję zdjęciową, którą zaplanowały i wykonały w oparciu o tekst lektury ze szkoły ponadpodstawowej - "Mistrz i Małgorzata". Opowiadały o swoich ulubionych książkach i rozmawiały na temat inspiracji czytelniczych uczniów naszej szkoły. Hitem jest oczywiście "Harry Potter", który dzięki właczeniu się naszej szkoły w działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest już dostępny w bibliotece szkolnej:)

Europejski tygodzień kodowania CodeWeek

2019-11-13

 

W tym roku szkolnym od  5 do 20 października 2019 r. uczniowie z klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w europejski tygodniu kodowania CodeWeek.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.