Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Bal

2019-11-25
Powiększ zdjęcie

Ognisko Patriotyczne

2019-11-27
Powiększ zdjęcie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 7 listopada odbyło się w naszej szkole Ognisko Patriotyczne. Zaproszeni Goście: przedstwiciele Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, Związku Sybiraków Oddział w Częstochowie, Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Harcerstwa Polskiego, Pani Dyrektor mgr Agnieszka Kałużna, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Uczniowie w ramach świętowania, przy blasku ogniska, wysłuchali programu muzyczno-poetyckiego. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w formie wojskowej grochówki. Tegoroczne obchody odzyskania niepodległości stały się refleksyjnym przypomnieniem wydarzeń 1918 roku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

 

Czytaj więcej o: Ognisko Patriotyczne

Narodowe Święto Niepodległości w Częstochowie

2019-11-11
Powiększ zdjęcie

11 listopada Krzysztof Klingenberg, przedstawiciel uczniów SP nr 22 pod opieką p. Marioli Plaszczyk reprezentowali naszą szkołę w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się w Alei Sienkiewicza od złożenia kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przed pomnikiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Po czym wszyscy zgromadzeni, na czele z przedstawicielami władz miasta, harcerze, służby mundurowe, młodzież szkolna oraz przedstawiciele środowisk patriotycznych przemaszerowali na Plac Biegańskiego. Podczas uroczystości na placu odśpiewano hymn państwowy, następnie zebrani mogli wysłuchać pieśni legionowych w wykonaniu chóru Basilica Cantans. Po wystąpieniu Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka odbył się Apel Poległych oraz nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje biorące udział w uroczystościach przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Czytaj więcej o: Narodowe Święto Niepodległości w Częstochowie

101. rocznica zwycięskiej obrony Lwowa

2019-11-22
Powiększ zdjęcie

22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 101. rocznicę zwycięskiej obrony Lwowa. W obchodach przy Pomniku Orląt Lwowskich obecni byli: senator Wojciech Konieczny, przedstawiciele władz miasta z zastępcą prezydenta Bartłomiejem Sabatem na czele, związków kombatanckich, służb mundurowych, delegacje częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Odśpiewano hymn państwowy, wysłuchano Apelu Poległych i złożono kwiaty. Uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca oraz Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa.  
Organizatorami uroczystości było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Czytaj więcej o: 101. rocznica zwycięskiej obrony Lwowa

"Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

2019-11-27

 

Uczniowie kl. III realizują projekt edukacyjny pod hasłem: "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"
Przewodnikami w projekcie są mieszkańcy pachnącej owocami Plantolandii, towarzyszący uczniom w rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca oraz empatia. W ramach realizacji projektu składającego się z cyklu 8 zajęć, uczniowie wspólnie planują i realizują wydarzenie projektowe oraz poznają różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu.  Otrzymali indeksy, w których pojawiły się pierwsze zaliczenia.

Czytaj więcej o: "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"

2019-11-18
Powiększ zdjęcie


Wręczenie nagród i dyplomów uczniom klas 1-3 w szkolnym konkursie plastycznym "Jesienne drzewo".

Laureaci konkursu:

I miejsce
Julia Rokoszewska  kl.I
Nina Wojciechowska kl.II
Radosław Garbaciak kl.III

II miejsce
Marcel Kasprzak kl.I
Ireneusz Drążkiewicz kl.II
Katarzyna Szczerbak kl.III

III miejsce
Katarzyna Czerwik kl.I
Zuzanna Pindych kl.II
Nikola Loręcka kl.III

GRATULUJEMY!!!

Wystawa prac konkursowych znajduje się na korytarzu szkolnym. Konkurs zorganizowala pani Monika Kozieł.

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny "Jesienne drzewo"

Nasza szkoła najlepsza w województwie Śląskim!

2019-11-17

SP22 zwyciężyło w kategorii klas IV i V w półfinałowym turnieju Szkolnej Ligi Rugby. W ten sposób nasi uczniowie będą reprezentować województwo śląskie na ogólnopolskim finale, który odbędzie się 18 grudnia na warszawskim Torwarze. Trzymamy kciuki!!! I oczywiście gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: Nasza szkoła najlepsza w województwie Śląskim!

„Ci co odchodzą wciąż żyją w nas”

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

13 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć widowisko poetycko - muzyczne „Ci co odchodzą wciąż żyją w nas”, przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas: V, VI, VII i VIII. Przedstawienie dotyczyło przemijania i świąt obchodzonych na początku listopada, nawiązywało również do Narodowego Święta Niepodległości, odwołując się do postaci Stanisława Rumianka, byłego dyrektora SP nr 22, który zginął jako jedna z ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wielu innych żołnierzy i bohaterów, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością.

Czytaj więcej o: „Ci co odchodzą wciąż żyją w nas”

Europejski tygodzień kodowania CodeWeek

2019-11-13

 

W tym roku szkolnym od  5 do 20 października 2019 r. uczniowie z klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w europejski tygodniu kodowania CodeWeek.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Czytaj więcej o: Europejski tygodzień kodowania CodeWeek

"Szkoła do hymnu"

2019-11-12
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”,w której również braliśmy udział.

Czytaj więcej o: "Szkoła do hymnu"