Kalendarium

Czwartek, 2020-02-27

Imieniny: Gagrieli, Liwii

Statystyki

  • Odwiedziny: 129920
  • Do końca roku: 308 dni
  • Do wakacji: 120 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE!

 

Chcielibyśmy Was bardzo prosić o wsparcie, zbiórki pieniężnej na leczenie ciężko chorej Lilianki Błasik, która jest siostrą naszego byłego ucznia. Lilianka aktualnie przebywa w Szwajcarii. Rozpoczyna ciężką batalię o życie i zdrowie. Potrzebuje naszej pomocy i wsparcia finansowego. Liczy się każdy grosz. Zbiórka pieniędzy odbędzie się we wtorek 25.02.2020r. od pierwszej godziny lekcyjnej do zakończenia zajęć i podczas balu karnawałowego od 16:00 do 18:00. Darowizny pieniężne będzie można wrzucać do puszek, które będą się znajdowały na korytarzach szkolnych. Pieniądze można również przekazać w trakcie trwania lekcji w klasach starszych.

 

Zebrana kwota będzie wpłacona na specjalne konto i zostanie udokumentowana. Na drzwiach szkoły w budynku A i B znajduje się plakat z adresem strony gdzie można przeczytać całą historię Lileczki. Zachęcamy również do odwiedzania strony z licytacjami na Facebooku, z których dochód będzie wpłacany na specjalne konto.

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostanie zorganizowany kiermasz, z którego cały dochód zostanie przekazany na pomoc Liliance. (Kiermasz Wielkanocny odbędzie się w połowie marca, szczegóły dotyczące kiermaszu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie).

 

PAMIĘTAJ  DOBRO  WRACA   !!!

 

Numer konta:

 

Link do licytacji: https://WWW.facebook.com/groups/187393725839171/

Link do wpłat: https://zrzutka.pl/leczenie-lilianki

 

 

Artykuły

W bieżącym roku nasza szkoła już drugi raz realizowała projekt językowy „Intensive English Project” z angielską szkołą „Speak.Up School of English”.

2020-02-26
Powiększ zdjęcie

Od 17 lutego do 20 lutego nauczyciele z Wielkiej Brytanii prowadzili z naszymi uczniami zajęcia w języku angielskim. Głównym pomysłodawcą i wykonawcą projektu był pan Sławek Bejm, absolwent naszej szkoły, nauczyciel i właściciel szkół językowych w Wielkiej Brytanii. Za organizację projektu w naszej szkole odpowiedzialne były panie: Patrycja Grabarczyk –Wąsińska i Justyna Węglowska.

Nieustający Konkurs Czytelniczy

2020-02-05
Powiększ zdjęcie

Od lutego w naszych szkolnych bibliotekach rusza Nieustający Konkurs Czytelniczy! Co miesiąc pojawią się nowe pytania ze znajomości baśni lub innych książek. Sprawdź, ile zapamiętałaś/eś z czytanych Ci bajek na dobranoc! Czy na pewno przeczytałaś/e ś lekturę…? Przyjdź do biblioteki, wypełnij kartkę z pytaniem i weź udział w losowaniu zwycięzcy!

Minerały, skamieniałości i wyroby jubilerskie…...

2020-02-02
Powiększ zdjęcie

Te rzeczy były na celowniku młodych turystów w dniu 28 września 2019 roku.

Wtedy w Częstochowie odbywała się giełda i wystawa geologiczna, tak chętnie co roku odwiedzana przez naszych uczniów. 

„Cudze chwalicie, swego nie znacie …..”

2020-02-02
Powiększ zdjęcie

W bieżącym roku szkolnym członkowie SKKT „STOKROTKA” wspólnie z opiekunkami realizują innowację metodyczną „Cudze chwalicie, swego nie znacie …..”.

Zadaniem członków koła jest uczestnictwo w imprezach turystycznych organizowanych samodzielnie i we współpracy z ROP PTTK w Częstochowie.

Sprawozdanie z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

2020-01-08
Powiększ zdjęcie

Jednym z pierwszych zadań zrealizowanym w ramach NPRC było przeprowadzenie wśród uczniów Wyborów Książek oraz wśród rodziców i nauczycieli ankiet na temat: „Książki, które polecam”. W ten sposób powstała lista książek do zakupu, uwzględniająca również potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono audiobooki dla uczniów słabo widzących, książki dotyczące niepełnosprawności - dla nauczycieli i rodziców oraz książki dla uczniów - poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym.

„Wieczór FILMOWY W SZKOLE”

2020-01-08
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 grudnia 2019 roku w godzinach 18.00 – 24.00 odbył się w naszej szkole Wieczór FILMOWY.

W wieczorze brali udział chętni uczniowie klas 7 i 8 pod bacznym okiem pań Anny Bednarek, Joanny Gdawiec, Marzeny Michalskiej i Agaty Niemiec.

Zwycięzcy konkursu znajomości treści lektury pt. "Zemsta"

2019-12-04
Powiększ zdjęcie

Największymi znawcami "Zemsty" A. Fredry w klasie 7b są:
Karolina Jelonek,
Maciej Wawrzyczek
oraz Adrian Garbacz.
Ci uważni czytelnicy komedii najlepiej napisali test dotyczący znajomości treści lektury oraz rozpoznali autorów kilkunastu cytatów zaczerpniętych z książki.
Zwycięzcom gratulujemy!

Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy

2019-11-26
Powiększ zdjęcie

14 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość odsłonięcia zabytkowej tablicy, która została odnaleziona podczas remontu strychu szkoły.

Z zamieszczonego na niej napisu dowiadujemy się, że ufundowano ją w 10. rocznicę odparcia nawały moskiewskiej przez ludność gminy Grabówka, w której wówczas znajdował się Gnaszyn.

Akcja „Szkoła do hymnu” w województwie śląskim

2019-11-25
Powiększ zdjęcie

2254 szkoły, 461 227 uczniów oraz 42 138 nauczycieli z województwa śląskiego wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Święto Patronki Szkoły

2019-11-08
Powiększ zdjęcie

29 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Częstochowie odbyła się uroczystość poświecona Patronce Szkoły Marii Dąbrowskiej.  W części oficjalnej zaprezentowaliśmy Ceremoniał Szkoły oraz biografie naszej Patronki. Następnie odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym  został: Marek Wiśniewski z kl. VIII b, zastępcą Martyna Szczepańska z kl. VI b, sekretarzem Filip Szymanek z kl. VII a.