Kalendarium

Piątek, 2022-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Statystyki

  • Odwiedziny: 945830
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 154 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

TA STRONA WKRÓTCE PRZESTANIE ISTNIEĆ

ZAPRASZAMY NA:

WWW.SP12CZEST.SZKOLNASTRONA.PL

 

Witamy na naszej stronie.

Aktualne konto NASZEJ SZKOŁY:

Bank Citi Handlowy

3310 3011 0400 0000 0093 1420 01

Cena obiadów w listopadzie 2021 r. wynosi 130zł.

Artykuły

Dzień Pluszowego Misia

2021-11-26
Powiększ zdjęcie

25 listopada w klasach młodszych obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki i opowiadały o nich. Przypomniały sobie ulubione bajki o misiach, dowiedziały się sporo o różnych niedźwiedziach na świecie, a ich pani według ich wskazówek rysowała na tablicy misia. A żeby nie było za łatwo, to miała zawiązane oczy. Śmiechu było sporo!

Warsztaty siatkarskie w ramach programu "Trzymaj forme"

2021-11-23
Powiększ zdjęcie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły doskonalili umiejętności ruchowe na warsztatach siatkarskich poprowadzonych przez pana Piotra Jędrzejewskiego z Klubu Sportowego P-Volley Team oraz przez trenerów z Akademii - Norwidek Częstochowa. Nasi wychowankowie kształtowali  umiejętności siatkarskie w ćwiczeniach z piłkami oraz w grach i zabawach ruchowych. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali zaproszenie do udziału w zajęciach w klubach siatkarskich.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

2021-11-22
Powiększ zdjęcie

,,Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.

 Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak

W tym tygodniu świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw  Dziecka. Z tej okazji na 5 godzinie odbyła się lekcja online we wszystkich klasach na temat praw dziecka prowadzona przez panią Joannę Biczak – pedagoga szkolnego. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się organizacja UNICEF, jakie znaczenie dla świadomości praw dziecka w Polsce miała osoba Janusza Korczaka, czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka pan Mikołaj Pawlak, kiedy Polska ratyfikowała Konwencję o Prawach Dziecka i co zawiera Konwencja. Zapamiętamy, że każdy z nas jest indywidualnością bo jest niepowtarzalny dlatego warto być sobą, nie udawać, nie godzić się na to, co jest dla nas niewłaściwe i niebezpieczne, głośno domagać się respektowania własnych praw i szanować prawa innych.

Uczniowie klasy 8b odwiedzili muzeum w Auschwitz-Birkenau

2021-11-20
Powiększ zdjęcie

„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć…”

                                                                                      Primo Levi

19 listopada uczniowie z klasy 8b, z paniami Agnieszką Frejlich i Sylwią Majdą,

wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, odwiedzając

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU –

– były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Odwiedzili jedno z najbardziej znaczących historycznie miejsc w Europie. Dowiedzieli się wiele o byłym obozie koncentracyjnym. Złożyli hołd ofiarom Holokaustu. I co najcenniejsze - mieli okazję zastanowić się nad głębokim sensem apelu Mariana Turskiego skierowanym do młodych podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, który brzmiał:

„Nie bądźcie obojętni.”

Pełną wersję przemówienia Mariana Turskiego, byłego więźnia obozu, można odtworzyć z linku: 

 

Ciekawy konkurs fotograficzny

2021-11-18

Serdecznie zachęcamy uczniów klas 1-6 do udziału w szkolnym konkursie ekologicznym. Wystarczy sfotografować ekologiczne rozwiązania w najbliższym otoczeniu. Szczegóły konkursu w regulaminie: https://docs.google.com/.../1mY7woVfq2QaYuTSmbKG5.../edit...

Kółko szachowe

2021-11-17
Powiększ zdjęcie

Rozwijać można się na różne sposoby. Niektórzy wybrali sobie szachy jako sport dostarczający intelektualnych wyzwań. Pod okiem p. Tomasza Kiepury wyrastają przyszli mistrzowie.

Opowieści ze Starego Rynku

2021-11-16
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie Muzeum Częstochowskiego OPOWIEŚCI STAREGO RYNKU
 
w kategorii PLASTYKA dla klas 4-6
  • Sebastian Błaszczak, „Piękno Starego Rynku”, , opiekun: Agnieszka Lampa
  • Ilia Mirchenko, „Piękno Starego Rynku”, opiekun: Agnieszka Lampa 
w kategorii FOTOGRAFIA dla klas7-8
  • Wiktoria Nodzyńska, „Nowy Stary Rynek – Dzwonnik zaprasza" opiekun: Dorota Pliszka
 
Serdecznie gratulujemy!

Wystawa

2021-11-16
Powiększ zdjęcie

W ramach realizacji projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka,dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY!" nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły stworzyli miejsce patriotyczno - historyczne poświęcone czasom stanu wojennego. 

Na ekspozycji zgromadzono przedmioty związane z wydarzeniami grudnia 81.

W sali 52, gdzie została zorganizowana wystawa odbyły się również lekcje historyczne dla klas siódmych i ósmych "Moja ojczyzna w okresie stanu wojennego". Chcemy, aby dzisiejsze pokolenie pamiętało o wydarzeniach, które rozegrały się 40 lat temu.

Ogólnopolska akcja edukacyjna: ,,Dzieci uczą rodziców’’ Lekcja 3: Niepodległa Polska

2021-11-14
Powiększ zdjęcie

W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klas I-III  uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, podczas której wzbogacili swą wiedzę o wydarzenia  i fakty, które wpłynęły na uzyskanie przez Polskę niepodległości.

Poznali postać Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego. Poprzez aktywną pracę
w grupach i wykonywanie zadań związanych z omawianą tematyką wspólnie ustalili czym był patriotyzm kiedyś i jak należy postępować dzisiaj, aby być  patriotą.

Wystawa "Stan wojenny 1981-83"

2021-11-12
Powiększ zdjęcie

10 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie obejrzeli wydruk wystawy przygotowanej przez IPN "Stan wojenny 1981 - 83"
Nauczyciel historii, prezentując kolejne plansze przybliżył dzieciom wydarzenia związane ze stanem wojennym i sytuacją w Polsce w tamtym okresie, a także opowiedział o formach upamiętniania tamtych tragicznych zdarzeń.